forum oazy szczawnickiej
 
Szukanie zaawansowane
   
 
Home Rejestracja FAQ Użytkownicy Grupy Galerie  
 
 


Forum forum oazy szczawnickiej Strona Główna Krucjata Wyzwolenia Człowieka KWC- co to jest i na czym polega....slow kilka:)
Wyświetl posty z ostatnich:   
       
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Pon 22:33, 17 Wrz 2007
Autor Wiadomość
ramzej1
AdministratorDołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z niezbadanych otchlani cyber sieci;)

Temat postu: KWC- co to jest i na czym polega....slow kilka:)

O Krucjacie

Dlaczego „Krucjata”?

KWC realizuje swój cel poprzez stworzenie „kolumny ratunkowej” ludzi dobrej woli, którzy mają podjąć walkę o tę „ziemię świętą”, jaką jest każdy człowiek odkupiony przez Chrystusa. Słowo „krucjata” wskazuje na Krzyż jako skuteczny znak ostatecznego zwycięstwa nad wszelkim złem. Krzyż, jako symbol dobrowolnej ofiary podjętej z miłości, jest jedyną drogą do skutecznego wyzwalania innych. Aby wejść w tajemnicę krzyża, trzeba pokonać lęk dlatego zadaniem Krucjaty jest wyzwalanie ludzi z lęku.

Jak powstała KWC?

KWC została powołana przez ks. Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Jana Pawła II skierowany do Polaków u progu pontyfikatu:

„Proszę abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.


Krucjata została uroczyście ogłoszona w obecności Ojca Świętego, Jemu oddana i przez Niego pobłogosławiona podczas 1. Pielgrzymki do Polski 8 czerwca 1979 r. w Nowym Targu.

Podstawowymi symbolami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka są:

* herb Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

* Księga Czynów Wyzwolenia

* kościół Wotum

Symbolem KWC jest też Ikona Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Diakonia KWC


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
      Do góry  
Śro 11:20, 19 Wrz 2007
Autor Wiadomość
an. Ewka
SmerfetkaDołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dębica

Temat postu:

A czym w praktyce jest Krucjata i na czym to wogóle polega??

Wiecie dobrze, że w naszej Ojczyźnie mamy ogromny problem z alkoholizmem. W czasach komunizmu Polacy byli celowo rozpijani przez władzę, gdyż "ogłupionym narodem łatwiej jest rzadzić i manipulować". Alkoholem płacono robotnikom za pracę, częstowano przy kazdej możliwej okazji i obficie zakrapiano wszelkie uroczystosci, nawet religijne, jak np. ślub, czy chrzest. Ks. Franciszek Blachnicki widząc, co się dzieje, chcąc jakoś temu przeciwdziałać, a także odpowiadając na apel Ojca Świętego założył Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.
Jej członkowie zobowiazują się do całkowitej abstynencji od alkoholu, nie częstowania nikogo napojami alkoholowymi, a także nie wydawania pieniedzy na ich zakup.
Z czasem przybyło zagrożeń i uzależnień, które "uwłaczaja ludzkiej godnosci". Człowiek jest zniewolony przez: lęk, kłamstwo, alkohol, nikotynę, narkotyki, seks, modę, media, gry hazardowe, komputerowe, przez sekty itp. Także w tej intencji jest podejmowana przez nas Krucjata.

Jaki to ma sens i jak to działa??

Uzależnienie i zniewolenie jest formą opętania przez złego ducha. Jezus powiedział: "Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem"(Mt 17,21). Podejmując dzieło KWC zobowiazujemy się do abstynencji, która jest naszym postem, oraz do codziennej modlitwy za ludzi zniewolonych. W ten sposób możemy "swoja wolnością wyzwalać naszych braci, którzy nie mogą już wyzwolić się o własnych siłach". Właśnie modlitwa i chęć pomocy naszym uzależnionym biźnim jest głównym celem KWC.

W jaki sposób można przystąpić do KWC??

Dzieło Krucjaty można podjać jako kandydat lub członek. Kandydat zobowiazuje się do abstynencji od alkoholu na określony okres czasu (np. na 1 rok), zaś członek zachowuje te zobowiazania do końca trwania Krucjaty, czyli praktycznie do końca swojego życia, a nawet jeszcze dłużej:). Aby zostać kandydatem, bądź członkiem KWC, należy wypełnić specjalną deklarację. Można ją pobrać na stronie www*kwc*oaza*org*pl/pliki/deklar*doc . (Gwiazdki, czyli * to oczywiście kropki). Tekst Deklaracji przystąpienia do KWC zachowujemy dla siebie. Natomiast Zgłoszenie należy odciąć od pobranego formularza, wypełnić czytelnie drukowanymi literami, a następnie przesłać na adres:

CENTRUM ŚWIATŁO-ŻYCIE
ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 2
34-450 Krościenko nad Dunajcem

lub do najbliższej Stanicy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka celem dokonania wpisu do "Księgi Czynów Wyzwolenia".


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
      Do góry  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


      Do góry  

Strona 1 z 1
Skocz do:  
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Avalanche style by What Is Real © 2004
             
Regulamin